online versie
 
Nieuwsbrief juli
Movies that Matter
 
 
 
 
 
 
Studio Kafunda x Movies that Matter
 

Studio Kafunda en Movies that Matter vertonen op 15 augustus op het Marineterrein in Amsterdam twee films met panelgesprekken. In Stop Filming Us bevraagt de Nederlandse maker Joris Postema in Goma zijn positie als verteller van een verhaal dat niet het zijne is. In Talking About Trees vertelt de Sudanese regisseur Suhaib Gasmelbari het verhaal van zijn eigen land: vier veteranen die onder repressie een gesloten openluchtbioscoop heropenen om hun filmcultuur terug te winnen. De programma’s zijn gratis te bezoeken.

 
  Meld je aan  
 
 
 
 
 
 
 
Het Puntje x Movies that Matter
 

Deze zomer presenteren Movies that Matter en strandtent Het Puntje opnieuw een mini filmfestival op het uiterste puntje van Scheveningen! Van 21 t/m 23 augustus ben je welkom in De Komma, het sfeervolle bijgebouw van Het Puntje, voor drie bijzondere avonden met aangrijpende films, verdiepende nagesprekken en live muziek. Binnenkort onthullen we het programma en start de kaartverkoop. Houd onze website en socials in de gaten!

 
 
 
 
 
 
 
 
Winactie: Our Land
 

In 2009 proberen drie mannen leden van de inheemse Chuschagasta-gemeenschap in Noord-Argentinië van hun land te verwijderen. De mannen claimen de grond te bezitten, dragen vuurwapens en doden gemeenschapsleider Javier Chocobar. De moord wordt op video vastgelegd. Na negen jaar van protesten wordt er eindelijk een rechtszaak geopend.

 

De documentaire Our Land (Nuestra Tierra, MtMF26) van Lucrecia Martel is vanaf vandaag te zien in de filmtheaters. Dankzij distributeur Imagine mogen we 3×2 vrijkaarten weggeven! Kans maken? Reageer dan uiterlijk zondag 19 juli via de onderstaande button.

 
  Reageer en maak kans!  
 
 
 
 
 
 
 
Cultuurberaad Klimaat in september van start
 

Innovatief burgerberaad wil kracht van cultuur mobiliseren voor betere toekomst

 

Cultuur kan zó veel bijdragen aan het leefbaar houden van onze wereld. Wat dat inhoudt is aan ons: voorbij de feiten, gaat cultuur over de ervaring, het gevoel, het vinden van nieuwe vormen, mensen inspireren en in beweging brengen, het opschudden van de wereld zoals die is.

 

De Nederlandse culturele en creatieve sector organiseert als eerste wereldwijd een burgerberaad over klimaat. Dit Cultuurberaad Klimaat vindt plaats in het najaar van 2026. In het Cultuurberaad buigt een gelote groep van 75 cultuurmakers zich over de rol van cultuur in de klimaattransitie. Het resultaat is een gezamenlijke klimaataanpak vóór en dóór de cultuursector; een convenant waarmee iedereen, van ZZP’er tot nationale instelling, kan bijdragen aan een betere toekomst. Iedereen die actief is in de cultuursector kan zich aanmelden om hieraan deel te nemen.

 
  Meld je aan  
 
 
 
Agenda
 
 
16 juli t/m 22 juli
Bioscooprelease: Our Land (Nuestra Tierra)
 
23 juli t/m 29 juli
Bioscooprelease: Eagles of the Republic
 
5 augustus t/m 11 augustus
Cinema without Borders: Southeast Asia
 
12 augustus t/m 23 augustus
Roffa Mon Amour Film Festival
 
13 augustus t/m 19 augustus
Bioscooprelease: Mariinka
 
15 augustus
Studio Kafunda x Movies that Matter op het Marineterrein
 
 
Movies that Matter
 
moviesthatmatter.nl
 
Facebook   Instagram   Threads   YouTube  
 
 
Uitschrijven voor deze nieuwsbrief Design & code by Eagerly