online versie
 
Nieuwsbrief Educatie,
oktober 2026
 
 
 
 
 
 
Nieuwsbrief oktober
 

Het schooljaar is inmiddels goed op gang. In deze nieuwsbrief vind je inspiratie voor in de klas, van filmtips rond mediawijsheid tot een interactieve Kinderrechtendag en een workshop over de invloed van media. Ook zoeken we leerlingen en studenten die willen meedenken over de films van het Educatiefestival 2027.

 
 
 
 
 
 
 
 
Kinderrechtendag
 

Op vrijdag 20 november organiseren we samen met het IDFA een unieke, feestelijke én interactieve filmervaring voor vo leerjaar 1-2 in het iconische Pathé Tuschinski in Amsterdam.

 

Maar wat betekenen deze kinderrechten eigenlijk voor jongeren? Hoe merken ze dit in hun dagelijks leven? En waarom zijn ze zo belangrijk? Samen met leerlingen gaan we dat ontdekken tijdens dit energieke programma met een inspirerende mix van korte films, quizvragen én verrassende acts.

 
  Meld je aan  
 
 
 
 
 
 
 
Gezocht: Juryleden
 

Tijdens het Movies that Matter Festival kiest een speciale jury van leerlingen en studenten elk jaar de beste film uit het educatieprogramma – de winnaar van de Educatie Award. Voor de editie van 2027 zoeken we drie nieuwe juryleden (16+) uit het vmbo, mbo of praktijkonderwijs. Je kijkt de films, laat weten wat je ervan vindt en bespreekt dit samen met de andere juryleden.

 
  Lees meer  
 
 
 
 
 
 
 
Week van de Mediawijsheid
 

Hoe bespreek je mediawijsheid in de klas? Rond de Week van de Mediawijsheid (6 t/m 13 november) selecteerden we zes films die verschillende kanten van de online wereld laten zien. Over de invloed van sociale media, online identiteit, beeldvorming, groepsdruk en de manier waarop we omgaan met informatie en elkaar online. Films die uitnodigen om met leerlingen in gesprek te gaan over hoe media ons denken, gedrag en beeld van de wereld beïnvloeden.

 
  Bekijk de tips  
 
 
 
 
 
 
 
Workshop Media Mindf#ck
 

Hoe herken je fake news? Welke invloed hebben media op wat je denkt en ziet? Tijdens de workshop Media Mindf#ck van Young Society gaan mbo-studenten op donderdag 25 maart samen met peer-educators interactief aan de slag met kritisch denken, objectiviteit, fake news en media-invloed.

 

De workshop is gratis bij te boeken bij de Shorts Special: Comments & Canceled tijdens het Movies that Matter Festival in Den Haag.

 
  Meld je aan  
 
 
 
 
 
 
 
Terugblik op Film by the Sea
 

Afgelopen maand bezochten ruim 2.500 leerlingen uit Zeeland een Movies that Matter-vertoning. Het gemiddelde cijfer voor de programma’s was een 7,4. Een bijzonder moment was het gesprek bij Enkeltje Vrijheid. Leerlingen van TNV Goes, een afdeling van ISK Walcheren, deelden samen met hun docent hun eigen vluchtverhalen als gastsprekers. Zo konden zij andere Zeeuwse leerlingen meenemen in hun persoonlijke verhalen over migratie en vluchten.

 

Benieuwd naar ons educatieprogramma voor dit schooljaar?

 
  Bekijk het programma  
 
 
 
 
 
 
 
Bioscooptip: Juste une illusion
 

Naast filmtips voor in de klas delen we natuurlijk ook graag relevante films die je zelf in je vrije tijd kunt bekijken. Deze maand tippen we Juste un illusion.

 

Het is 1985. De bijna dertienjarige Vincent groeit op in een voorstad van Parijs, waar niet alleen de wereldeconomie, maar ook zijn gezin in een crisis verkeert. Vader Yves is zijn baan kwijtgeraakt maar durft dat niet te vertellen. Moeder Sandrine verlangt na jaren als secretaresse naar een baan met meer uitdaging. De spanningen monden geregeld uit in felle ruzies. Terwijl Vincent zijn plek probeert te vinden binnen een gezin dat uit elkaar groeit, beleeft hij zijn eerste grote verliefdheid en zet hij zijn eerste stappen richting volwassenheid.

 
 
 
 
 
Movies that Matter
 
moviesthatmatter.nl/educatie
 
LinkedIn   LessonUp   Facebook   Instagram  
 
 
Uitschrijven voor deze nieuwsbrief Design & code by Eagerly