22 februari

Movies that Matter x De Vaillant: Wan Pipel

In het kader van Black History Month presenteren Theater De Vaillant en Movies that Matter de iconische Surinaamse film Wan Pipel. Een aangrijpend verhaal over afkomst, liefde en identiteit.

Tickets

Het verhaal

Wanneer de jonge Surinamer Roy (Borger Breeveld) terugkeert naar zijn geboorteland om afscheid te nemen van zijn stervende moeder, ontdekt hij opnieuw zijn wortels. Hij staat voor een moeilijke keuze: keert hij terug naar Nederland en zijn witte Nederlandse vriendin Karina (Willeke van Ammelrooy), of volgt hij zijn hart en blijft hij in Suriname met de Hindoestaanse Rubia (Diana Gangaram Panday) om het land mee op te bouwen?

Een film met impact

Met Wan Pipel bracht regisseur Pim de la Parra destijds een krachtig en gedurfd verhaal over identiteit, liefde en de postkoloniale realiteit van Suriname. Het was de eerste speelfilm die werd opgenomen in het net onafhankelijk geworden Suriname en raakte gevoelige thema’s als raciale en politieke spanningen.

Vandaag de dag wordt Wan Pipel erkend als een filmklassieker en is hij nog steeds relevant in de gesprekken over koloniale erfenissen en culturele verbondenheid.

Mis deze bijzondere vertoning niet en duik samen met ons in de geschiedenis, emoties en kracht van Wan Pipel.

Praktische informatie

  • Datum: zaterdag 22 februari, 19:30 uur
  • Taal: Nederlands gesproken, geen ondertiteling
  • Locatie: Rode Zaal, Theater de Vaillant – Hobbemastraat 120, 2526JS Den Haag
  • Toegang: betaal wat je kunt
  • Tickets: koop je kaartje via Theater De Vaillant