Alles komt goed
2024, 32 minuten
Samrawit is een sprankelend en ambitieus meisje van 17 uit Almelo. Als achtjarig kind vluchtte ze in haar eentje uit Eritrea, de meest repressieve dictatuur ter wereld. Maar in Nederland zijn haar problemen niet voorbij. De taal leren is lastig en Nederlandse vrienden maken lukt maar niet. Opnieuw besluit Samrawit het heft in eigen hand te nemen. Met een eigen film over haar verhaal. Als mensen weten wie ze is en wat ze met zich meedraagt, zullen ze haar dan begrijpen?
Samrawit gaat naar school, werkt en kijkt uit naar haar vervolgopleiding. Ze hoopt daar eindelijk ook Nederlandse leeftijdgenoten te leren kennen, maar wordt tot haar teleurstelling opnieuw in een aparte vluchtelingenklas geplaatst. Ze luistert naar Eritrese en Nederlandse popmuziek – vooral het liedje ‘Alles komt goed’ van Jaap Reesema geeft haar steeds weer troost als ze verdrietig is. Met haar achttiende verjaardag komt ook echte zelfstandigheid dichterbij.
Om te kunnen laten zien wat ze heeft meegemaakt, gaat Samrawit in Nederland op zoek naar plekken die lijken op locaties uit haar verleden, en laat daar haar tienjarige zusje Muqat momenten uit haar vluchtverhaal naspelen.
Credits
- Thema's
- Familie, Migratie en vluchtelingen, Racisme en/of discriminatie
- Geschikt voor
- mbo - niveau 3 & 4
vmbo t - leerjaar 3 & 4 - Regisseur
- Eefje Blankevoort
- Productieland
- Nederland
- Soort
- Documentaire
- Duur
- 32 minuten
- Jaartal
- 2024