Meet the Activist
In het programma Meet the Activist worden de acht activisten uit de acht geselecteerde Activist films voorgesteld. Van elke activist wordt een korte clip vertoond, gevolgd door een gesprek met moderator Marieke Eyskoot over hun werk, wat hen motiveert en wat de internationale gemeenschap voor hun zaak kan betekenen. Na het plenaire programma zijn er speeddates met de activisten voor geselecteerde genodigden.
Activist Lens is een van de hoofdprogramma’s van het Movies that Matter Festival en is volledig gewijd aan (films over) mensenrechtenverdedigers. Het programma presenteert acht documentaires over activisten, die allemaal als gasten op het festival aanwezig zijn voor Q&A’s en ontmoetingen. Daarnaast wordt voor ieder van hen een persoonlijk impact- en netwerkprogramma georganiseerd, met ontmoetingen met NGO’s, politici, media en organisaties in Nederland die relevant zijn voor hun werk.
Dit jaar verwelkomen we binnen het programma Activist Lens activisten en journalisten uit Iran, Oeganda, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Kenia, Oekraïne, Hongarije en Kirgizië. Zij werken rond uiteenlopende mensenrechtenthema’s zoals vrouwenrechten, artivisme, bedrijfsleven en mensenrechten, democratie en politieke participatie, en rechten van inheemse volkeren.
Tijdens Meet the Activist worden de activisten geïntroduceerd en gaan zij in gesprek met moderator Marieke Eyskoot. Daarbij geven zij meer inzicht in hun werk, hoe zij gemotiveerd blijven in hun activisme en wat de grootste uitdagingen zijn.
Praktische informatie
Datum: vrijdag 20 maart
Locatie: Theater aan het Spui, Spui 187 Den Haag
Programma
14.30 – 16.30 uur: Meet the Activist-programma
16.45 – 18.00 uur: Meet the Activist – 1 op 1-gesprekken
Dit evenement is alleen toegankelijk op uitnodiging of met accreditatie. Wil je dit evenement bijwonen? Stuur dan een e-mail naar international@moviesthatmatter.nl.
