Nieuws

Beyond the Frame – de festivalcampagne voor MtMF25

De campagne voor het Movies that Matter Festival 2025 komt voort uit de razendsnelle ontwikkelingen in de wereld. Populisme wint terrein en steeds vaker lijkt degene met de luidste stem het narratief te bepalen. Maar kunnen we nog voorbij die frames kijken? Zijn we in staat de ander écht te zien? door Eric Seleky 05 maart, 2025

Tijdens het Movies that Matter Festival hopen we ons publiek te helpen hun mening te vormen en te scherpen over de complexe staat van de wereld. In de eerste plaats natuurlijk door onze films, maar de festivalervaring gaat veel verder dan het scherm. Met diverse tentoonstellingen, talloze nagesprekken en verdiepende programma’s, met legio inspirerende gasten, experts, movers en shakers bieden we context en ruimte voor dialoog.

Met alweer de vijfde campagne die we samen met de Designpolitie ontwikkelden, willen we niet dicteren welke frames ‘juist’ zijn, maar bevragen welke dominant zijn en waarom. We nodigen het publiek uit om hier zelf over na te denken.

Met onze mediapartners maken we impact

Dankzij de steun van onze mediapartners brengen we onze films en boodschap bij een breder publiek en bieden we extra context bij ons filmprogramma.

  • NPO is opnieuw onze mediapartner. Hun publieke mediaopdracht – onderwerpen belichten die anders onderbelicht blijven – sluit naadloos aan bij onze missie. We zijn enorm dankbaar voor hun steun. Met de NPO Doc Selectie cureren we samen een speciaal programma op vrijdag 28 maart, met vertoningen van The Dialogue Police en Blauwe ballen en andere verkrachtingsmythes.

  • Trouw is sinds jaar en dag onze partner in het gedrukte woord. Jaarlijks publiceren we samen de festivalbijlage in de Verdieping (op 6 maart op de mat), met filmartikelen van hun redactie en een overzicht van de dagelijkse highlights van ons festival. Ook de Trouw-middag op de eerste zaterdag is inmiddels een vast festivalonderdeel. Dit jaar kijken we onder leiding van filmcriticus Remke de Lange naar vertoningen met nagesprek van De Propagandist en Flophouse America.

  • HUMAN zet zich in voor ‘radicale menselijkheid’, een credo dat uitstekend past bij Movies that Matter. We organiseren samen onder andere live-opnames van De Publieke Tribune met Coen Verbraak op 22 maart en de HUMAN Vriendendag op 29 maart, met vertoningen van De Propagandist en Home Game, omlijst door een dubbelinterview met de makers van beide films door artistiek directeur Margje de Koning.

  • De Groene Amsterdammer heeft door het jaar heen een eigen filmclub waar ook diverse Movies that Matter-films te zien zijn. Tijdens De Groene-dag op 23 maart kijken we samen naar From Ground Zero en Antidote.

Check het gehele programma hier en koop je tickets nu.

Met nog drie weken te gaan hopen we je te zien tijdens Movies that Matter Festival 2025!