Film in de bioscoop

Movies that Matter presenteert voor leerlingen en studenten toegankelijke films over maatschappelijke thema’s met een inspirerend verdiepingsprogramma. Met een diversiteit aan thema’s als identiteit, keuzevrijheden, discriminatie en migratie. 

Met je klas naar de bioscoop? We organiseren in het hele land, het hele schooljaar door, filmvertoningen voor het voortgezet onderwijs en het mbo. Wij werken samen met een aantal vaste filmtheaters maar kunnen ook contact opnemen met een nieuw filmtheater bij jou in de buurt.

Filmselectie voor schooljaar 2023-2024

  • ISK-special
    Thema’s: familie, LGBTQ+, Gezondheid & welzijn
    Geschikt voor: ISK leerlingen (12-18 jaar)
  • Comedy Queen
    Thema’s: identiteit en familie
    Geschikt voor: vo leerjaar 1 en 2 
  • Das Glaszimmer
    Thema’s: familie, oorlog en gewapend conflict 
    Geschikt voor: praktijkonderwijs en vo leerjaar 1 en 2 
  • Emergency
    Thema’s: identiteit, racisme en/of discriminatie 
    Geschikt voor: vo bovenbouw en mbo
  • The Hate U Give (i.s.m. Amnesty International)
    Thema’s: democratie en politiek, racisme en/of discriminatie 
    Geschikt voor: vo bovenbouw en mbo
  • I Don’t Wanna Dance 
    Thema’s: identiteit en familie
    Geschikt voor: praktijkonderwijs en vo vanaf leerjaar 3 en mbo 
  • Rafiki
    Thema’s: familie, identiteit, LGBTQ+, vrijheid van meningsuiting
    Geschikt voor: vo bovenbouw en mbo
  • Shadow Game
    Thema’s: migratie en vluchtelingen, oorlog en gewapend conflict
    Geschikt voor: vo bovenbouw en mbo
  • White Berry i.s.m. IFFR
    Thema’s: identiteit, familie, racisme en discriminatie
    Geschikt voor: vo en praktijkonderwijs leerjaar 3 en mbo 

Wil je een specifiek onderwerp met je klas behandelen aan de hand van film, en kun je het thema niet terugvinden in de filmselectie hierboven? Neem dan contact met ons op.

Kosten

De kosten bedragen € 7,50 per leerling voor een film met verdiepingsprogramma. En € 5 voor alleen de film. Movies that Matter accepteert de CJP-kaart voor scholen in het voortgezet onderwijs en mbo.

Kennismakingsactie

Ben jij met jouw v(mbo) school, Mytylschool, school voor praktijkonderwijs of een Internationale schakelklas (ISK) nog niet eerder naar een Movies that Matter-vertoning geweest? Dan mogen de eerste 100 leerlingen van jouw school gratis naar een educatievertoning met verdiepingsprogramma. Bekijk hieronder de voorwaarden.

Onze kennismakingsactie is mede mogelijk gemaakt door onze partners.

Voorwaarden

  • Vanaf 40 aantal leerlingen kunnen we een vertoning boeken in de bioscoop
  • We organiseren bij groepen v.a. 75 leerlingen een verdiepingsprogramma bij de vertoningen.
  • De gratis toegang via de kennismakingsactie geldt voor de eerste 100 leerlingen per school.
  • De aanvraag vindt minimaal vier weken voor bioscoopbezoek plaats.
  • Prijs is onder voorbehoud van akkoord bioscoop.

Meld je hier aan

Deelnemende bioscopen

Naast diverse bioscopen in Den Haag en Amsterdam werken we samen met onderstaande filmtheaters door het hele land. Staat jouw lokale bioscoop er niet tussen? Neem dan contact met ons op.

Om een vertoning te boeken kun je dit formulier invullen. Neem voor meer informatie contact met ons op via educatie@moviesthatmatter.nl.